Misstänkt samtal från Region Östergötland – så skyddar du dig! - +46 10 103 05 00 (010-103 05 00)

Περίληψη — +46101030500

Ουδέτερο
Όνομα καλούντος: Region Östergötland
Τύπος καλούντος: Ασφαλές
Τοποθεσία: Sweden — Sverige
Αξιολογήσεις: 42
Πάροχος: —, Περιοχή: Sverige

Γνώμη ειδικού

Det här samtalet verkar komma från någon som låtsas vara Region Östergötland eller ett sjukhus. Många rapporterar att de fick tystnad eller ett kort meddelande och att samtalet kändes misstänkt. Dela aldrig personuppgifter eller bankinformation med en okänd uppringare. Om du är osäker, lägg på och ring tillbaka på ett officiellt nummer du hittar på myndighetens webbplats. Blockera numret i din telefon och rapportera det till Tele2 eller din operatör. Håll koll på liknande samtal och var skeptisk mot oväntade vård‑ eller sjukvårdsförfrågningar.

Κατηγορίες καλούντων

Ασφαλές
11×
Άγνωστο
8×
Άλλο
6×
Company
4×
Απάτη
3×

Ονόματα καλούντων

Region Östergötland
2×
Okänd
2×
Universitetssjukhuset linköpi…
1×
Telemarketing
1×
Regionen
1×

Λεπτομέρειες

Τοποθεσία: Sweden — Sverige
Τύπος αριθμού: ratings.phone_number_type_list.9

Αξιολόγησε αυτόν τον αριθμό — +46101030500

Πρόσφατες αναφορές για 010-103 05 00

46101030500 Παρενοχλητική κλήση

Användaren pekar på både dålig kvalitet och risk

46101030500 Άλλο

Område: Östergötland

46101030500 Παρενοχλητική κλήση

User supplied info: Bad, huh

46101030500 Ασφαλές

Det här är inte något att varna för.

46101030500 Παρενοχλητική κλήση

Flera samtal har kommit fel.

46101030500 Άγνωστο

Uppgift från användaren: Bristfällig

46101030500 Άγνωστο Healthcare

Call from healthcare services

46101030500 Ασφαλές

Uppgift från användare: Bra

46101030500 Άλλο

The experiense with this number was Bad, and not recomended

46101030500 Silent Call

När jag svarade så var det total tystnad i månge sekunder, sedan la personen på luren

46101030500 Company Universitetssjukhuset linköping
★ ★ ★ ★ ★

Linköping universitetssjukhuset

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

Dette nummeret er trygt, og brukeren har gitt en safe anmeldelse

46101030500 Άγνωστο
★ ★ ★ ★ ★

Users should be cautious when interacting with this number

46101030500 Άλλο
★ ★ ★ ★ ★

The user reports a positive experience with additional feedback

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

Good feedback has been provided by the user

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

The user has provided a positive review

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

Good experince with this one!

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

This number is deemed safe by the user

46101030500 Απάτη
★ ★ ★ ★ ★

Users are warned to be cautious

46101030500 Company Region Östergötlands växel

Switchboard for Region Östergötland

46101030500 Company Region Östergötland

Located in the Östergötland region

46101030500 Company Region Östergötland
★ ★ ★ ★ ★

Located in the Östergötland region

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

This number is considered trustworthy

46101030500 Απάτη

Someone speaks in an African language, calls multiple times, and seems suspicious for a reason

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

This number is good to go

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

The number has been deemed trustworthy and safe

46101030500 Ασφαλές
★ ★ ★ ★ ★

This number is deemed reliable

46101030500 Άγνωστο
★ ★ ★ ★ ★

The feedback regarding this number is negative

46101030500 Απάτη
★ ★ ★ ★ ★

The feedback from users is not good

Διαφορετικές μορφές

Περισσότερες σχετικές αναφορές

Ίδιο όνομα καλούντος: Region Östergötland
Ίδια κατηγορία: Ασφαλές